Leden 2012

6 potravin, které Vám pomáhají spalovat tuky!

31. ledna 2012 v 0:53 | Persefone

1.Celozrnné pokrmy

Vaše tělo spálí dvakrát více kalorií při požívání celozrnných potravin (zejména těch, bohaté na vlákninu).

2.Libové maso

Proteiny mají vysoký termogenní účinek. Spálíte okolo 30% kalorií při trávení.

3.Nízkotučné mléčné výrobky

Bohaté na kalcium a vitamín D. Pomáhají budovat svalovou hmotu a jsou nezbytné pro správný metabolismus.

Zelený čaj

Po vypití zrychluje metabolismus. Proto je vhodné ho pít co nejčastěji.

5.Čočka

Čočka obsahuje velké zásoby železe, které jsou nutné pro správný chod metabolismu. Pokud chybí živiny, metabolismus se zpomalí ,protože tělo nedostává to, co potřebuje pro efektivní zpracovávání.

6.Pálivé papričky

Kapsaicin, rostlinný alkaloid, který je zodpovědný za pálivou chuť ,rozproudí vaše tělo, díky čemuž můžete zhubnout další kalorie.

Zdroj anglický článek na : http://www.health.com

30.1.Jídelníček

30. ledna 2012 v 23:21 | Persefone |  Jídelníčky
Zlata, dneska to bylo docela zlé.
A to ze dvou důvodů...Byla sem na chvilku u kamaráda, co měl narozeniny a s přítelem sme byli na tradičním jídle.
Ale snažila jsem se to vylepšit pohybem a zítra po vízu si du hezky zacvičit do posilovny :) :D.
Jinak děkuju Vám za vaše názory k mým článkům :).

Rozhodla jsem se, že vám sem budu dávat a překládat články z http://www.fitnessmagazine.com/ . Vypadá to tam dobře, tak doufám, že tam i něco zajímavého co bude stát za přeložení najdu :).

Snídaně: Cereálie + odtučněné mléko
Svačina: Maxi-nut tyčinka
Oběd: malý kousek dortu :/
Svačina: Sekaná v housce
Večeře: Celozrnný rohlík + trocha Rumcajse

Pití: Ledový čaj, 2l vody

Pohyb: posilování břicha, běh, chůze a 15 min břišního tance

PS: Radši se k tomu jídeláku nevyjadřujte, vím že to bylo hrozné :)

Zoufalství

30. ledna 2012 v 10:26 | Persefone |  O mně
Každý tento pocit zná, ovšem řekla bych,že obzvlášt dívky, které můj blog navštěvují.

I já jsem se již s tímto pocitem setkala v mnoha situacích. Ve škole, když sme měli deadline a já nestíhala, v partnerství, když můj přítel se mnou odmítal mluvit a nechtěl nic řešit. Byl jen zarytej do sebe a nechtěl dat najevo jakékoli emoce. V rodině, mezi přáteli, prostě všude.

Ale řekněme si, opravdu takové zoufalství stojí za to pojmenovat zoufalstvím? V Africe je mnoho malých dětí, kteří každý den bojují s hladem a žízní, protože mají obou základních potřeb nedostatek. Žijí ze dne na den, nevědí jestli další noc přežijou, když se jim nedostalo jídla, pořádného přístřešku, pořádné lásky a pocitu domova.
Nebo osoby trpící rakovinou, bojující v neustálém zoufalství.

Oproti takovýmto případům si netroufám své pocity popisovat opravdovým zoufalstvím. V České republice se máme relativně dobře. Máme střechu nad hlavou, dostatek jídla (ano, to že si jídlo odpírate a pak se sami sobě hnusíte a chcete být anorektičkami se také nemůže rovnat tomu,co prožívají děti v Africe. Protože vy to ovlivnit můžete, dostatek jídla máte, dostatek prostředků na to to změnit také. Bohužel to vše způsobila vaše psychika).

Víte co bych nikdy neudělala? Nejedla tím způsob, že jídlo v puse jen požvejkám a pak vyplivnu. Zrovna daná sousta by mohla nějakému dítěti v Africe zachránit život a vy to jen vyplivnete...


Sociální sítě

30. ledna 2012 v 9:36 | Persefone |  O mně
Zavzpomínejme...
Dětství bylo krásné období. Když jste si chtěli popovídat s přáteli, vyrazili jste ven a šli třeba do parku, lesa, k jednomu domů nebo jen se projít. Hráli jste si spolu venku na babu, jezdili na kolech, tropili lumpárny a užívali si život ve slunečních paprscích či sněhových závějích.
Jistěže i v té době už byly počítače (aspon v mé věkové kategorii). Ale co jsem maximálně dělala? Vzala disketu (ano disketu) a hrála jednou za čas s kamarádkou bombermana, který na té disketě byl. Poté to přešlo k různým dalším hrám,ale braly sme to stále jenom zpestření a dál když sme chtěly hodit řeč, tak jsme šly ven.
V dnešní době už je to pomalu nemyslitelné. Technologie celkově svět usnadnují a dělají z lidí stále línější osoby. Proč jít ven, když může člověk sedět u facebooku a povídat si tam se všema i s lidma, kteří nejsou z jeho města nebo dokonce i státu. Proč si jít s kamarádem zahrát stolní hru a pokecat, když se přes net můžete potkat v nějaké MMORPG hře a jít raid na zabití bosse, což považujete za více vzrušující jak nějaké Monopoly nebo Activity...

Asi takto. Sem ráda, že dětství jsem strávila bez těch sociálních sítí jako je facebook. Opravdu jsem za to moc ráda. Dětství jsem si díky tomu hodně užila a zůstanou mi na něj krásné vzpomínky. V tuto dobu už je to ale rozporuplné. Díky sociálním sítím sem poznala skvělé lidi, kteří jsou sice z jiných měst, ale rádi se vídáváme i v reálu. Díky sociálním sítím udržuji kontakt s přáteli ze zahraničí. Díky sociálním sítím se mohu rychle domluvit ohledně srazu,ohledně setkání, ohledně čehokoli...
Ale prosím Vás, jak na sociálních sítí zjistíte, kdo je váš pravý přítel a kdo ne, když Vám k narozeninám přijdou desítky přání a to díky tomu, že se to každému objevilo na fb jako upozornění?

Neděle

29. ledna 2012 v 23:19 | Persefone |  Jídelníčky
Dnešek je prostě skvělej skvělej skvělej :))).

Takže abych vám shrnula minulé dny. Popravdě jedla jsem i ve fastfoodu. Holt sem s přítelem zašla :). Ale místo toho mi večer udělal šopský salát jak jsem psala o článek níže a byl fakt skvělej (balkánský sýr+papriky+okurka+rajčata).
Já naopak dneska ráno sem nám připravila ovocny salát :) (banán+hruška+mandarinka+broskev+bílý jogurt) :) Taky sme si pochutnali.
Jinak ohledně vystoupení. Popravdě sem tenhle víkend fakt makala, protože jsem pořád trénovala na to vystoupení :). A vystoupení se nakonec povedlo, i když tréma na začátku byla a jaká :). Ale zvládla sem to a myslím, že i docela obstojně :). Přitelovi se to moc líbilo :D.

Snídaně: ovocný salát
Svačina: -----(dlouho sme spali)
Oběd: troška těstovin se šunkou (moc dobré, ale nechtěla jsem se před vystoupením přeplnovat :).
Svačina: Oříškové bebe
Večeře: Celozrnné toasty se šunkou a sýrem

Pití: Voda, zelený čaj

Pohyb: chůze + hromada tančení břišního tance :D fakt moc

Nejsem zde

28. ledna 2012 v 22:49 | Persefone
Ahoj omlouvám se, ale nejsem tu.
Jídelníčky ve čtvrtek a pátek byli docela o ničem, protože jsem jedla fakt minimálně, ale aspon sem zhubla 0,3kg.

Tento víkend sem s přítelem, proto nic nepřidávám a také mám vystoupení v břišních tancích. Furt dokola cvičím a ted cítím pomalu všechny svaly na svém těle. Mám docela trému :D.

Zítra napíšu jak sem dopadla...

A víte co? :P
Přítel mi ted dělá šopský salát! Mmmm lahůdka :)) :D

A koupím si asi nové džíny, protože tyto už mi sou velké :). Zítra vás všechny oběhnu. Znovu se omlouvám za neaktivitu, mám toho ted holt hodně :). Snad to pak nějak napravím :)

Jídelníček 25.1.2012

25. ledna 2012 v 23:59 | Persefone |  Jídelníčky
Ahoj, děkuju vám moc za podporu :). Dneska jsem proležela, ale taky jsem na chvíli vypadla se ven projít, takže tak půl napůl :).

Snídaně: Cereálie + mléko
Svačina: Mandarinka
Oběd: Spaghetti Carbonara
Svačina: pár samotných tortill
Večeře: --------------

Pití: voda, pomerančový džus(pouze vymačkaný pomeranč, dostali sme odštavnovač :)), čaj

Aktivity: chůze

Omlouvám se again

25. ledna 2012 v 9:24 | Persefone |  O mně
Ahoj, týden sem tu nebyla... A proč?

Nějak sem to během toho týdne přestala zvládat a nechtěla sem vám sem dávat ty jídelníčky, co v tu dobu probíhali. Byl to docela děs, ale povedlo se mi tu váhu jakž takž po tom týdnu udržet.
Ještě k tomu sem neměla moc čas ani náladu být na pc. Tedkom sem trochu nemocná, měla sem včera horečku a dneska ještě sedím doma a uvidím jak zítra.
Dám vám sem jídelníček ze včera:

Snídaně: Cereálie + mléko
Svačina: -----
Oběd: Krajíc chleba + šunka + salát + ředkvičky
Svačina: ---------
Večeře: Cereálie + mléko

Navíc: 1x toffiffe
Pití: Jogurt drink:Strawberry + Banana, Voda, Čaj zelený

Aktivity: Nulové, jen sem ležela s horečkou

Váha: 65,9 kg :/. Jak sem psala držela jsem si to po tom týdnu...

Jídelníček 18.1.2012

18. ledna 2012 v 13:02 | Persefone |  Jídelníčky
Dneska jsem vylezla z posteli asi špatnou nohou... Zaspala jsem první hodinu, ve škole se mi moc nedařilo a ten jídelníček je taky hroznej. Jsem ráno měla tak blbou náladu, že ve mně zase skončila jedna kremrole, ale díky bohu už nejsou, takže nebudu ujídat. A jinak ten jídelníček...uvidím jak dopadne, ale chci si dneska dát pořádně do těla!

Snídaně: Kremrole :(
Svačina: ---------
Oběd:celozrnná houska + šunka + salát + ředkvičky
Svačina: cereálie + odtučněné mléko + 3 toffife
Večeře: malý krajíc celozrnného chleba + šunka + sýr + salát

Pití: Voda

Aktivity: posilování vnitřní strany stehen, sklapovačky, břišní tance 60 minut

Omlouvám se

18. ledna 2012 v 0:19 | Persefone |  O mně
Ahoj,
omlouvám se, nestihla jsem vás oběhnout :(. Bylo toho na mě dneska fakt moc a před chvilkou jsem se vrátila bez energie a docela se mi tu klíží oči. Dneska mi přijde, že sem nic nestihla a mám z toho docela dost blbou náladu :(. Ale což, život je nespavedlivej, snad se z toho nějak vyspím :(...

Tak ještě jednou prominte a děkuju za povzbuzující komenty ;)

Jídelníček 17.1.2012

17. ledna 2012 v 14:03 | Persefone |  Jídelníčky
Ahoj,
děkuju vám za chválu váhy, já z ní byla taky nadšená a tak sem se to rozhodla oslavit :D .No ... přijde mi, že pořád jí něco nezdravého a stejně jde váha dolů :D.
Mamka včera krom řízečků, těstovinového salátu donesla malé domácí kremrole. Nechtěla jsem to chutnat večer, ale řekla jsem si, že když ráno ta váha bude uspokojivá, což byla , tak si jednu dám :). Takže jsem si dala jednu menší kremroli a byla moooc dobrá :)). Ale jinak se snažím vše dodržovat jak se patří.

Snídaně: kremrole
Svačina: -----
Oběd: celozrnný chléb + šunka + ředkvičky + salát
Svačina: cereálie + odtučněné mléko
Večeře: ???

Pití: Voda

Aktivity: běh

Váha č.1

17. ledna 2012 v 8:09 | Persefone |  O mně
Dobré ráno :),
tak jsem se po týdnu vážila a váha mi opravdu ubyla. Ale teda ubyla mi docela o dost, na to jak jsem hřešila aneměla tolik cvičení :). Takže mě to docela překvapilo :) :D.

Z mé původní váhy: 67 kg
Na nynější váhu: 65,7 kg


Večer

16. ledna 2012 v 23:20 | Persefone |  Jídelníčky
Ahoj,
děkuju vám, že jste mi tak vychválili jídelníček, ale bohužel vás zklamu :). Závěr se mi vůůůbec nepovedl :). Mamka má dneska narozeniny a donesla z práce těstovinový salát, který mi schovala na zítek a malý řízky(asi velké jako menší dlaň)...No tak at nechodím kolem horké kaše, tak sem snědla 2 ty řízky :). Holt řízek s bramborovým salátem = jedno z nejlepších jídel pro mě -_- :D.
Ale večer poté jsem se ještě prošla a měla jsem tu přítele, tak jsem si i užili (u toho se taky hubne :D) a ted sem se rozhodla pro trošku drastickou metodu, jak se dokopat k tomu, abych cvičila sklapovačky apod.

Nevěděla jsem jak se namotivovat a po cestě domů sem na to přišla! Přece jen vás chci podporovat a číst vaše blogy, ovem nebude to jen tak! Rozhodla jsem, že vždycky když budu obíhat vaše blogy a na některém bude nový článek, tak předtím než si ho přečtu, udělám bud 10 sklapovaček nebo kliků nebo dřepů (s výskokem) :D. No a mám vás zatím 38... Tak schválně kolik vás oběhnu teďka v noci :D.

Potřebuju to trošku ještě nějak zamaskovat,protože zítra se po týdnu vážím, tak se zvědavá jak mi to dopadne :).

Edit:
Tak jo, tak jste mi připravili krásný večer :D v podobě:
90 sklapovaček
80 kliků dámských
80 dřepů

Tudíž sem okomentovala 25 článků :), ostatní nové články neměly, ale i tak my totok stačilo takhle navečer :D.

Jídelníček 16.1.2012

16. ledna 2012 v 15:08 | Persefone |  Jídelníčky
Dneska se docela držím :)). I když jak ta škola začala, ještě k tomu na sedmou ráno basketbal...jsem z toho všeho docela unavená :/. Jak jste na tom vy? :)

Snídaně: Ovocný salát (hruška+mandarinka+bílý jogurt) mnam mnam :D
Svačina:Část fitness celozrnného rohlíku, se šunkou, sýrem a salátem
Oběd: Druhá část fitness celozrnného rohlíku ... :D
Svačina: Zbytek ovocného salátu :)

Pití: Voda

Aktivity: Basketbal 90 min

Sportovní plán

16. ledna 2012 v 0:31 | Persefone |  O mně
Tak koukala jsem na různé blogy, že si tam dívky zkouší na ten týden naplánovat pohyb a dle mého je to docela motivující, protože vás ani sebe pak nebudu chtít zklamat. :)
Tudíž jdu to zkusit nějak stvořit. Nebudu zatím psat čísla, ale to co chci udělat, čísla vždy přihodím článku a uvidím, jaké množství mi nejvíce vyhovuje :).

Po: Basketbal, Posilování min.15 minut (sklapovačky, dřepy s výskoky, kliky atd.)
Út: Břišní tance, Posilování a zkusím tentokrát s bodyrock.tv, vybrat si nějaký díl. Ještě jsem to nezkoušela :)
St: Břišní tance, Posilování min.15 minut (sklapovačky, dřepy s výskoky, kliky atd.)
Čt: Běhání, Posilování a zkusím tentokrát s bodyrock.tv
Pá: Posilovna
So: Posilovna
Ne: Relax

+ každý den co nejvíce chůze a žádný výtah! Hezky do schodů :)

Tak schválně kolik dodržím. Je to nejspíše slabé oproti jiným, ale já opravdu v této době nemám čas a jsem plně zaměstnána :/.

Dobrou noc!

Po nákupech

15. ledna 2012 v 23:21 | Persefone |  O mně
Ahoj :)
Děkuji Vám všem moc za tipy a rady na jídlo z bio. Určitě postupně všechno vyzkouším a dám vědět jak mi to šmakuje :D :).
Bohužel sem byla v tísni času a nestačila jsem se do toho obchodu dneska podívat, tudíž mě to čeká až následující dny :). Aspon můžu dopředu pořádně promyslet co nakoupím :D .

Jinak mi pak dojel přítel od kterého jsem se dozvěděla, že jsem pohubla ( ^^ :D) a k filmu do mě nacpal trochu bersi,ale nijak moc :) ( -_- :D). Dneska jsem holt trochu hřešila, ale po tom týdnu to není tak zlé. Hlavně mám zítra 90 minut basketbalu a hnedka po ránu od 7, takže to bude docela zajímavý :D :).
Holt s přítelem se omezovat v jídle hodlám opravdu minimálně. S ním si chci ten život užít :).

Sem zvědavá jak mi to dopadne zítra, chci si ještě tedka večer připravit na ráno ovocný salát, který mě trochu probudí a nakopne do toho basketu. Doufám, že se do toho tedkom dokopu :). Jinak ještě jednou díky za vaše komentáře :)).

Hurá nakupovat!

15. ledna 2012 v 15:32 | Persefone |  O mně
Tak po těch dvou kouscích sladkého jsem vypila 2 sklenice čisté vody a cítím se fajn :).
Rozhodla jsem se, že zajedu nakoupit do blízkého obchodního domu, kde je také obchod s biopotravinami. Nikdy jsem se do takových obchodů moc nedívala, ale ted sem zvědavá jestli tam třeba nebudou mít něco vhodného pro mě a mé hubnutí.:)

Nedoporučily byste mi něco, co by se tam dalo sehnat nebo někde jinde třeba? :)

Pak ještě koupit dárek k mamčiným narozkám a pomalu zase zpátky :). Docela se těším, aspon se trochu projdu, když sem celej den zalezlá v pokoji :/ :D.
Doufám, že i vy si dnešek užijete. A hezky běžte ven, projít se ať nesedíte doma a zbytečně sami sebe neprovokujete jídlem navíc :).


Jídelníček 15.1.2012

15. ledna 2012 v 12:39 | Persefone |  Jídelníčky
Dobré poledne všem :),
včera i dneska jste mi udělaly obrovskou radost vašimi komentáři k mému článku pro vás. Opravdu mi udělalo obrovskou radost, že se to tolika dívkám líbilo, že to některým vykouzlilo úsměv na tváři. :) Moc ráda lidem pomáhám a byla jsem opravdu štastná, že i toto někoho povzbudilo a pomohlo mu.
Zkusím takovéto články psat častěji, protože každá z vás si to musí uvědomit, pokud chce úspěšně, ale i trvale hubnout :).

Dneska jsem spala strááášně dlouho :). Do 10ti minimálně. Dnešek bude trošku takovej flákací, asi si zas dám břišní tance a odpoledne jedu do centra koupit nějaké věci a večer tu zas asi budu :).
Ajejejej :). Trošku sem po týdnu dostala chut na sladké, tak sem si řekla, že se teda odměním. Nejdřív sem si chtěla dat jedno toffife, ale pak sem uviděla, jak jsou v ledničce poslední 2 kousky mého nejoblíbenějšího cukroví, které tam jsou schovány pro mě, tak jsem si k tomu ještě přihodila totok. Ale dneska už nic kalorického! Možná se půjdu najíst do měmsta, ale nevím jestli v nějakém fastfoodu se dá sehnat zdravější jídlo. Co myslíte? :/

Snídaně: Cereálie + odtučněné mléko
Oběd: Půlka špízu(nějaká zelenina + kuřecí maso) + indiánská rýže + salát
Svačina: 1Toffiffe+1kousek cukroví + mandarinka
Večeře: ???

Pití: Voda

Aktivity: Břišní tance

Kolik myslíte je tak nejrozumnější zhubnout za 1 týden? :)

Vy na to máte! :)

14. ledna 2012 v 20:28 | Persefone |  O mně
Musím takový článek napsat. :)
Všechny do jedné máte na to zhubnout na vaši vysněnou váhu. Nevěříte mi? No tak to je nejspíše ten největší problem... Nevěříte si. Nevěříte sami sobě, nevěříte tomu že to zvládnete, nevěříte, že na to máte, nevěříte, že i ted jste krásné ženy a jen toužíte být krásnějšími.
Tak já vám něco milé zlaté řeknu :). Věřte mi.

To, že vám to občas ujede a dáte si něco kaloričtější... No bože, stane se. Proč si jednou za čas nedopřát nějakou odměnu nebo něco pro radost? Nedělejte prosím z jedné tyčinky konec světa. Ano, je to kaloričtější, ale co se stane? Stoupne vám snad váha na nějaký enormní číslo odkud se už zpět nedostanete? Ne. Vy se totiž vzchopíte a nebudete upadat do depresí z jednoho pokaženýho jídelníčku, když jich máte 1000 perfektních :).

Podívejte, já věřím, že na to mám, i když mám problemy v osobním životě a ve škole.Mám na to, že zhubnu. Mám dokonce ted na sobě i ráda pár věcí. Mám dostatečnou motivaci, díky své víře v sama sebe. Dnes jsme byli v restauraci, snažila jsem si dát co nejdietnější jídlo narozdíl ode všech ostatních, ale také aby mi chutnalo. Poté si většina dávala dezert a i mě nabídli. Všechny vypadaly lákavě, ale popravdě? Neměla jsem chuť. Díky své motivaci jsem opravdu chut neměla, ani když jim ty dobroty přinesli na stůl a oni se jimi začali ládovat. Byla jsem spokojeně najezená masem a rýží a jen sem se s nima dál vesele bavila.

Naopak, když jsem se snažila zhubnout nějaký ten rok zpátky...Já prostě nevěřila jsem tomu. Nemyslela jsem si, že bych mohla kdy zhubnout a také to pak vypadalo. Snažila jsem se jíst zdravě, ale pořád jsem se zoufale uchylovala k dobrotám a nakonec s tím sekla.

Takže pokud vám říkám, že na to máte, tak mi to prosím nevyvracejte! Máte na to všechny do jedné :).

PS: Víte, že když se usmíváte tak také hubnete? :)

Jídelníček 14.1.2012

14. ledna 2012 v 14:51 | Persefone |  Jídelníčky
Čauko,
dneska se cítím fajnově :). Sice toho musím během víkendu stihnout docela dost do školy, ale věřím, že to nějak půjde. Prostě musí :). Jsem od rána na nohou a pomáhala sem na tom dnu otevřených dveří, takže i to bylo fajn. Bohužel jsem měla opět ne moc spánku :( :D. Bohužel sem zatím dneska moc nesportovala, ale chtěla bych si nějak zaposilovat. Musím si to pořádně promyslet :), ted mám ale ještě plný žaludek z oběda, takže to počká :D.

Snídaně: cereálie + odtučněné mléko
Svačina: půlka housky s dýnovými semínky + ředkvičky + šunka
Oběd: vepřová panenka ve které byla slanina a žampiony + rýže
Svačina: Jogurt Activia Cereálie + Vláknina
Večeře: Kukuřičný křehký plátek + plátek šunky + 3 cherry rajčátka
...a tím dneska končím :) Ještě přidám na pohybu...kurna já to flákám :D

Pití: Zelený čaj, Voda

Aktivity: chůze (do schodů i mimo schody :D), 40 min břišní tance

Doplním :)

Aktualizováno v 17:24